Straipsniai

Gydytoja Asta Keturkienė nesiekia visų pacientų paversti vegetarais: vienodos mitybos taisyklės negali tikti visiems

Gydytoja, ajurvedos specialistė Asta Keturkienė sako, kad fizinį kūną prižiūrėti būtina, o alinti save gilinant stresą yra klaida. Anot jos, jei jau suvalgei bandelę, svarbu savęs negraužti ir vietoj to pasijuokti, sau atleisti. „Jaučiu, kad ganėtinai prasmingai gyvenu, dirbu darbą, kuriuo tikiu“, – kalba pašnekovė. 

Laidos įrašą rasite čia.
Daugiau skaitykite čia.
© Stilius, LRT, 2024 02 03

Gydytoja: kuo didesnė bakterijų įvairovė, tuo laimingesni esame

Gydytoja, ajurvedos specialistė Asta Keturkienė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ prisipažįsta negalinti žiūrėti, kai mamos neleidžia vaikams valgyti nuo žemės pakelto obuolio ir nuolat plauna jiems rankas. „Kuo didesnė įvairovė gerųjų bakterijų mūsų pilvuose – tuo mes sveikesni“, – tikina gydytoja, televizijos žiūrovams primindama, kad vos vienas iš dešimties žmonių gauna pakankamą kiekį tirpiųjų skaidulų, kurių gausu daržovėse ir vaisiuose. 

Laidos įrašą rasite čia.
Daugiau skaitykite čia.
© Beatos virtuvė, LRT, 2023 11 05

Gydytoja pataria, kaip pradėti dieną: tik 2 paprasti ritualai, o nauda – begalinė

„Norint tapti sveikesniems, nebūtina imtis ko nors radikalaus. Net ir labai maži nauji įpročiai gali smarkiai pagerinti jūsų sveikatą“, – sako gydytoja Asta Keturkienė. Šiuolaikinės medicinos atstovė, konsultacijas derindama su senovės medicina ajurveda, pataria išbandyti du labai nedaug laiko ir pastangų kainuojančius veiksmus, kurie, pasak jos, ilgainiui turėtų virsti smagia rutina, pagerinančia sveikatą. 

Daugiau skaitykite čia.
© Žiedūnė Juškytė-Linkevičienė, DELFI, 2023 09 02

Šis augalas – tikra polifenolių galios superžvaigždė: uogos saugo nuo uždegimų ir net nuo vėžio

„Tarp mėlynų uogų populiariausios mėlynės ir šilauogės, tačiau šias suvalgius, ir vasarai einant į pabaigą, jų pamainą keičia aronijos. Jos nėra tokios saldžios, jas saujomis valgyti nėra malonu, tačiau būtent šios savybės ir daro aronijas išskirtines. Gydytoja, mitybos specialistė, ajurvedos praktikė Asta Keturkienė kviečia sužinoti apie šias uogas, įtraukti jas į savo mitybą ir taip pastiprinti sveikatą. 

Daugiau skaitykite čia.
© Žiedūnė Juškytė-Linkevičienė, DELFI, 2023 08 27

Gydytoja kviečia keisti požiūrį į imuniteto stiprinimą: visa esmė – žarnyne

Ką daryti, kad mūsų žarnyne būtų pakankamai „gerųjų“ bakterijų, kurios yra statybinė medžiaga imunitetui ir puikiai savijautai, žiniomis pasidalijo gydytoja Asta Keturkienė. 

Daugiau skaitykite čia.
© Žiedūnė Juškytė-Linkevičienė, DELFI, 2023 08 13

Išgirdę, koks naudingas yra arbūzas, neabejotinai jo užsimanysite, tačiau prieš valgant privalote žinoti kelis svarbius faktus

Vasarą daugiau valgome vaisių ir uogų, o arbūzas jau nuo seno tapęs šiltojo metų sezono simboliu. Galima numanyti, kad ši didžiulė uoga – naudinga mūsų sveikatai, tačiau kuo būtent? O ar galima prisidaryti problemų valgant arbūzus? Į šiuos klausimus atsako gydytoja, mitybos specialistė, ajurvedos praktikė Asta Keturkienė. 

Daugiau skaitykite čia.
© Žiedūnė Juškytė-Linkevičienė, DELFI, 2023 07 23

Gydytoja Keturkienė šiuolaikinę mediciną derina su ajurveda: paaiškino, kodėl vienų organizmas susitvarko su ligomis, o kitų – ne

Daugybę metų dirbdama reanimacijoje gydytoja Asta Keturkienė per parą neretai matydavo ne vieną mirtį. Kartais jokie veiksmai nepadėdavo ligoniui. Vieną dieną gydytoja sako priėjus tašką, kuomet norėjo mesti savo profesiją. Nuolat kamavo klausimai, kur slypi ligų priežastis, kodėl vieno paciento imuninė sistema susidorojo su bakterija, o kito – taip subyrėjo, kad pacientas mirė? Kodėl vienas asmuo daug valgo ir nestorėja, o kitam svoris, atrodo, net nuo vandens didėja? „Atėjo laikas, kai supratau, kad jokie cheminiai vaistai neveikia ligos priežasčių. Man tai taip atėmė norą dirbti gydytoja“, – sako pašnekovė. Ieškodama atsakymų ji atrado ajurvedą. Šiandien gydytoja savo pacientus konsultuoja apjungdama geriausias šiuolaikinės medicinos ir tūkstančio metų istoriją turinčios ajurvedos praktikas. 

Daugiau skaitykite čia.
© Vytautė Merkytė, DELFI, 2023 04 01

Sveika lėkštė su Vaida Kurpiene. Visos aliejaus paslaptys: kuriuos vartoti drąsiai, o kuriuos geriau apeiti

Parduotuvių lentynose – gausybė skirtingų aliejaus rūšių. Kaip išsirinkti naudingiausią? Laidoje „Sveika lėkštė su Vaida Kurpiene“ keliausime pas sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantę, Lietuvos Sveikatos rūmų narę, Ajurvedos akademijos dėstytoją, gydytoją Astą Keturkienę, su kuria pratęsime pokalbį apie aliejus studijoje „Satvika“. 

Laidos įrašą rasite čia.
© Sveika lėkštė | DELFI, 2021 06 12

Būti moteriška – apsimoka

Gydytoja, ajurvedos specialistė, ajurvedinių masažų ir konsultacijų studijos „Satvika“ įkūrėja, Ajurvedos akademijos dėstytoja Asta KETURKIENĖ sako, kad būti moteriškai yra naudinga. Kodėl?

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 3 (174) 2021 kovas.
Asta Keturkienė: Būti moteriškai – apsimoka

Po šaltu dušu yra sunkiau, nei šokti į eketę

Maudynės eketėje – sveika ar žalinga sveikatai, kaip tai daryti teisingai, laidoje kalbėjome su Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentu Simonu Dailide ir gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultante Asta Keturkiene.

Laidos įrašą rasite čia.
© www.alfa.lt 2021 03 12

Gerųjų žarnyno bakterijų įtaka sveikatai ir imunitetui

Astos Keturkienės interviu Latvijos radijuje rusų kalba apie gerųjų žarnyno bakterijų įtaką sveikatai ir imunitetui (nuo 21’20”). Taip pat laidoje “Mėmelio fermentuoto” autorė Rūta Gudaitytė išsamiai pasakoja apie šio itin svarbaus sveikatai produkto atsiradimą, kokybę, patikimumą.
 
Laidos įrašą rasite čia
© Latvijas Sabiedriskie Mediji 2020 11 10

Norite numesti svorio – išbandykite šį troškinį: sveika ir paprasta pasigaminti

Kad norėdami sulieknėti turime valgyti tik salotų lapus ir neskanų maistą – seniai pasenęs mitas. Sveikos gyvensenos konsultantė, ajurvedos mokytoja ir gydytoja Asta Keturkienė sako visiškai atvirkščiai – maistas turi būti skanus bei jokiu būdu nemonotoniškas.     

 

 

© Gabrielė Grinkaitė, www.delfi.lt 2020 06 29

Gydytoja pataria gyvenime taikyti neblėstančią senolių išmintį

Asta Keturkienė savo pastebėjimus grindžia ne tik ilgamete medikės patirtimi: klasikinės medicinos gydytoja, anesteziologė-reanimatologė, echoskopuotoja įkvėpimo semiasi iš Ajurvedos mokymo.

Daugiau skaitykite: http://dzukuzinios.lt/2020/06/gydytoja-pataria-gyvenime-taikyti-neblestancia-senoliu-isminti/?fbclid=IwAR0n4OmTGMO48RfoQm-4Q7RwaX1rMy0SSDCyCTLICHVguc5uEE2idzh-7i4
© Dineta Babarskienė, Dzūkų žinios 2020 06 22

Norite sulieknėti – pradėkite nuo pusryčių: vienas kokteilis ir keli patarimai padės numesti svorio

Pasak sveikos gyvensenos ir ajurvedos konsultantės, gydytojos Astos Keturkienės, vienas didžiausių lieknėjimo priešų yra stresas. Todėl visų pirma, ką turime padaryti norėdami numesti keletą nereikalingų kilogramų – nusiraminti ir sumažinti stresą. Gydytoja pateikia receptą, kuris puikiai norintiems pradėti gyventi sveikiau ir tiems, kuriems trūksta pusryčių idėjų – sveiką ir lengvai paruošiamą kokteilį.

Asta Keturkienė

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/norite-suliekneti-pradekite-nuo-pusryciu-vienas-kokteilis-ir-keli-patarimai-pades-numesti-svorio.d?id=84550957&fbclid=IwAR2KG3G84aYQPOgZCorSwYsDQmNOV1CtgSiwpWLPor9qEVpKKm3bZFee91E
© Gabrielė Grinkaitė, www.delfi.lt 2020 06 22

Kelios klaidos, kurios gali sugadinti visą likusią dieną: jų nedarydami jausitės daug energingesni

Nuo senų laikų žinomas posakis – kaip pradėsi rytą, tokia bus ir visa diena. Sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, ajurvedos specialistė, gydytoja Asta Keturkienė priduria – geram rytui ruoštis reikia jau vakare. Pasak pašnekovės, norint iš lovos „išlipti teisinga koja“ reikia laikytis kelių taisyklių.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/kelios-klaidos-kurios-gali-sugadinti-visa-likusia-diena-ju-nedarydami-jausites-daug-energingesni.d?id=84439853
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2020 06 04

Paruoškite organizmą gynybai: išvardijo produktus, kuriais verta pasirūpinti

Sveikos gyvensenos ir mitybos konsultantė, gydytoja Asta Keturkienė sako, kad dabar turėtume itin atsakingai rūpintis savo imunine sistema ir būdami namuose ne „pataikauti liežuviui“, o valgyti sveiką maistą, kuris suteiktų mums gyvybinės energijos ir paruoštų mūsų organizmą gynybai nuo virusų.

Daugiau skaitykite: https://www.alfa.lt/straipsnis/50415544/paruoskite-organizma-gynybai-isvardijo-produktus-kuriais-verta-pasirupinti?fbclid=IwAR3s_fu-Ey-ZW9PriToXOhym8tJmvfAudrTWVmbDMr6Ky8o-Cgd88nGcUXM
© www.alfa.lt 2020 03 30

Įsidėmėkite: ką daryti, kad išsimiegotumėte geriau, ryte atsibustumėte žvalesni, o dieną būtų energijos

Nuovargis, mieguistumas, energijos trūkumas – tikriausiai daugelį lietuvių kankinantys žiemos palydovai. Ką daryti, kad po sunkios dienos kritę į lovą išsimiegotume geriau, o ryte atsibustume žvalesni? Trys specialistai – gydytojas Valerijus Morozovas, ajurvedos konsultantė, gydytoja Asta Keturkienė ir žolininkas Marius Lasinskas suprantamai ir lengvai paaiškino, ką daryti, kad šiuo sezonu jaustumėmės geriau.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/isidemekite-ka-daryti-kad-issimiegotumete-geriau-ryte-atsibustumete-zvalesni-o-diena-butu-energijos.d?id=83419053&fbclid=IwAR1M4I6Gv9eE0glonubsg16vdWArJ7m_nPiBHlE0oH6NUbWNRkzV1nsKMus
© Gabrielė Grinkaitė, www.delfi.lt 2020 02 03

Gydytojos Keturkienės patarimai, kurie ypač pravers šiuo metu: kodėl rytą verta pradėti šilto vandens stikline

Nenustebkite, jei po švenčių maratono žarnynas pasakė „stop“ ir nusprendė nebesituštinti. Sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, gydytoja Asta Keturkienė pataria, ką reikėtų tokiu atveju daryti.

Ajurvedos žinovė sako, kad viduriai užkietėja tiems, kas negeria pakankamai skysčių arba geria daug kavos. Yra ir kitų šios problemos priežasčių.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/nuolat-salantys-sio-sezono-ypac-nelauke-gydytoja-turi-patarima-per-diena-uzteks-dvieju-sauksteliu.d?id=82266221&fbclid=IwAR2clsZXlAi-bnkYpYxnCms1lQ50rXP5kh3pQ2Qwho-qCAGmYjiTKg1X7hI
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2020 01 02

Nuolat šąlantys šio sezono ypač nelaukė: gydytoja turi patarimą

Kai taip staigiai atšalo, didžiausias išbandymas laukia tų, kurie mėgsta šilumą. Šaltų kojų ir rankų sezonas prasideda ir kuo toliau, tuo bus blogiau. Visgi sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė gydytoja Asta Keturkienė siūlo išeitį. 

Gydytoja šąlantiems siūlo ajurvedinį receptą – pasigaminti labai lengva, o ingredientų šiuo metu nesunkiai rasite, na, gal išskyrus vieną.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/nuolat-salantys-sio-sezono-ypac-nelauke-gydytoja-turi-patarima-per-diena-uzteks-dvieju-sauksteliu.d?id=82266221&fbclid=IwAR2clsZXlAi-bnkYpYxnCms1lQ50rXP5kh3pQ2Qwho-qCAGmYjiTKg1X7hI
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2019 09 17

Gydytoja pusryčiams rekomenduoja kokteilį: išspręs ne vieną problemą ir suteiks energijos

Jei kartais pristingate idėjų, ką ryte suvalgius, kad tai būtų greita, skanu ir sveika – sveikos gyvensenos ir mitybos specialistės gydytojos Astos Keturkienės pasiūlymas būtent jums. Ji siūlo pasigaminti ajurvedinį kokteilį, kuris išspręs ne vieną problemą ir suteiks energijos.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/gydytoja-pusryciams-rekomenduoja-kokteili-isspres-ne-viena-sveikatos-problema-ir-suteiks-energijos.d?id=82175963
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2019 09 09

Pažiūrėkite į savo liežuvį – daug kas paaiškės apie jūsų sveikatą: būtinai priežiūrai dantų šepetėlio neužteks

Į kasdienybę įsisukę net nepastebime, kaip dažnai naudojame liežuvį ir koks jis mums svarbus. Per dieną jis turi labai daug darbo, tačiau retas kuris prisimena liežuvį „nuprausti“. Pastebėkite, kaip jūsų burnos organas atrodo ryte. Sveikos gyvensenos konsultantė Asta Keturkienė sako, kad visiems kasdien reikėtų jį kruopščiai nuvalyti.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/paziurekite-i-savo-liezuvi-daug-kas-paaiskes-apie-jusu-sveikata-butinai-prieziurai-dantu-sepetelio-neuzteks.d?id=81336432&fbclid=IwAR2IZww7NAXNu4jwO4HYE4w9zqMbjVcKtQIz_Hp4xWOSXkkSBL5phDPlRlo
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2019 06 03

Kuriuos kremus reikėtų tuojau pat išmesti: ant kūno tepti galima tikrai ne bet ką

„Pradėjusi dirbti reanimacijos skyriuje išgyvenau gilią krizę, nes, regis, ligonius gydžiau, kaip buvau mokyta, o kai kurie iš jų vis tiek mirdavo. Buvau susireikšminusi. Suvokimas, kad vaistai neveikia į ligos priežastis, nuvedė į ilgametes naujų sužinojimų paieškas, kol 2009 metais atradau ajurvedą“, – sakė gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, Ajurvedos akademijos dėstytoja Asta Keturkienė.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/kuriuos-kremus-reiketu-tuojau-pat-ismesti-ant-kuno-tepti-galima-tikrai-ne-bet-ka.d?id=81012577&fbclid=IwAR1re61w32pfMBuTv-rZ6g0wSpHT2PVB9tRE-U1xkpSzA8uDSoQXrqcQgZI
© Gabrielė Grinkaitė, www.delfi.lt 2019 05 05

Gydytoja atskleidė, kas būtina organizmo valymuisi ir atsinaujinimui

Pavasaris – laikas, kai palankiausia valyti po žiemos užsiteršusį ir atšiaurių orų nualintą organizmą. Mažai kam žinoma, bet tai daryti padeda ne tik dietos ar specialūs preparatai, bet ir maloni procedūra – masažai bei savimasažai. 
​Ajurvediniai masažai ir savimasažai – tai ne tik grožį puoselėti padedanti priemonė, bet ir itin svarbi sveikatos išsaugojimo sąlyga, sako gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, „Vedų kultūros festivalio“ lektorė Asta Keturkienė.


Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis_ir_sveikata/gydytoja-atskleide-kas-butina-organizmo-valymuisi-ir-atsinaujinimui.d?id=80644763&fbclid=IwAR391ZVuapg0zc-aupWioSSHp7zbQCCO0tXHPpOiRnV03NkriZGr6UCBhJc
© www.delfi.lt 2019 03 18

Mitybos konsultantė: kaip sumažinti potraukį cukrui ir rasti sveikesnių saldžių alternatyvų

Dažnam sunku atsispirti įvairiems saldėsiams ar cukrumi saldintiems gėrimams. Negana to, bandant sumažinti cukraus vartojimą įprastai susiduriama su nemenku iššūkiu. Kodėl? Sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, ajurvedos specialistė, gydytoja Asta Keturkienė teigia, kad saldus skonis mums yra būtinas, tačiau jei renkamės pridėtinį cukrų, leidžiame vystytis tam tikrai priklausomybei ir ligoms. Kaip sumažinti potraukį cukrui ir rasti sveikesnių saldaus skonio alternatyvų?

Daugiau skaitykite: https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/mityba/mitybos-konsultante-kaip-sumazinti-potrauki-cukrui-ir-rasti-sveikesniu-saldziu-alternatyvu-1030-1096472?c=gyvenimas&copied
© Domantė Juknonytė, www.15min.lt 2019 02 08

Gydytojos patarimai, kuriais ji pati vadovaujasi: efektyviai padės, kai liga dar tik kimba

Gydytoja, sveikos gyvensenos konsultantė Asta Keturkienė pasakojo, kaip praeitą savaitę ją atakavo virusai. Vos pajutusi pirmuosius peršalimo ar gripo simptomus medikė griebėsi kelių natūralių priemonių ir neleido ligai jos įveikti. Gydytoja dalijasi savo išbandytais metodais – galbūt jie pravers ir jums.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/gydytojos-patarimai-kuriais-ji-pati-vadovaujasi-efektyviai-pades-kai-liga-dar-tik-kimba.d?id=80241553&fbclid=IwAR2UKor5Hjv2iqK7Om-KQ8fwNMpiiFUAe5tnOzfTMcNjFyGtta2j_Pj7rSE 
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2019 01 31

Mityba ir sveikatos priežiūra žiemą: ajurvedos patarimai

Kartu su vyru Vytautu Vilniuje įkūrusi ajurvedinių masažų bei sveikos mitybos ir gyvensenos konsultacijų studiją „Satvika“ moteris pasakoja apie nepaprastą ajurvedos galią, kurią patyrė pati, pakeitusi savo gyvenseną ir mitybą. Astos klausiame, kas ajurvedoje patariama žiemos laikotarpiu ir į ką mes, lietuviai, turėtume atkreipti dėmesį šaltuoju metų laiku, kad būtume sveiki ir laimingi.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 1 (148) 2019 sausis. 

 

 

Gydymo metodas aliejumi išliaupsintas nuo seno: sugaišite vos 3 minutes

Nejaučiate skonio, turite problemų su dantimis, kamuoja blogas burnos kvapas. Jei neduoda ramybės bent vienas iš šių negalavimų, verta išbandyti vieną iš nepavojingų savigydos būdų. Jo šalininkai teigia, kad ne tik pašalinsite negalavimus, bet ir apsivalysite organizmą. […]
„Paprastai ši procedūra atliekama iš ryto, idealu – nevalgius. Prieš tai negalima gerti net vandens. Jeigu žmonės neturi laiko rytais, tuomet gali tai daryti dienos metu, tačiau su sąlyga, kad skrandis būtų tuščias, – sako sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė Asta Keturkienė.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/odontologija/gydymo-metodas-aliejumi-isliaupsintas-nuo-seno-sugaisite-vos-3-minutes.d?id=79961495&fbclid=IwAR2lCcsGIZYiXYSJYVYVXpVGPLcj09J1DxGwXtIa8D84r0tx1cIaJZQ4HWo
© Žiedūnė Juškytė, www.delfi.lt 2018 12 28

Nepulkite pavasarį alinti organizmo išsivalymo dietomis

Pokalbis su Asta Keturkiene.

https://www.facebook.com/328951744177854/videos/357136934692668/

Daugiau žiūrėkite: https://www.facebook.com/328951744177854/videos/357136934692668/
© “Rytas su LNK” www.lnkgo.lt 2018 04 26

Yra, kaip yra

Kiekvienais metais, artėjant vasaros sezonui, didelė dalis žmonių ypatingai susirūpina savo kūno formomis. Jeigu nors kartą gyvenime laikėtes dietos, turbūt žinote, kaip kartais būna sunku pasiekti užsibrėžtų tikslų. Ar pastebėjote, kad vieni lieknėja sparčiai, o kitiems tik vargais negalais pavyksta numesti šiek tiek svorio. Šioje „Yra, kaip yra“ laidoje svečiai pasidalins savo patirtimi ir duos naudingų patarimų, kaip sulieknėti neprarandat gyvenimo džiaugsmo. O svečiai iš Romos atskleis, ką reiškia gyventi „staltiesės ritmu“.

Daugiau žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/visi-video/yra-kaip-yra-17/ziurek-yra-kaip-yra-558
© “Yra, kaip yra” www.lnkgo.lt 2018 04 06

Lieknėju sveikai!

Neretai pavasarį susirūpiname savo kūno svoriu ir ieškome būdų, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tad šįkart laida apie tai, kaip lieknėti sveikai. Ką valgyti? Kada valgyti? Kaip valgyti? Kodėl valgyti?

Atsakymų į šiuos klausimus padeda ieškoti gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, Sveikatos rūmų narė Asta Keturkienė. O ji sako, kad pirma reikia suprasti, ar mums išvis reikia lieknėti. 

Laidą rengia Aušra Jurgauskaitė.

Daugiau klausykite: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/gyvenu-sveikai/liekneju-sveikai?video=1
© www.ziniuradijas.lt 2018 03 31

Ar dietos nėra žalingos ir kaip išsirinkti tinkamą?

https://www.facebook.com/328951744177854/videos/341884026217959/

Daugiau žiūrėkite: https://www.facebook.com/328951744177854/videos/341884026217959/
© “Rytas su LNK” www.lnkgo.lt 2018 03 13

Stebuklingi gydytojos lieknėjimo ir organizmo valymo receptai: produktų rasite namuose

Kai norisi sulieknėti ar išsivalyti organizmą, svarbu atsižvelgti ne tik į tai, ką valgome, bet ir kokius gėrimus ir prieskonius vartojame. Gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos specialistė Asta Keturkienė siūlo tris receptus, padedančius svorį mesti sveikai.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/stebuklingi-gydytojos-lieknejimo-ir-organizmo-valymo-receptai-produktu-rasite-namuose.d?id=77371881
© Gabija Kavaliauskaitė, www.delfi.lt 2018 03 08

Šiuolaikinės ir ajurvedinės mitybos derinimas

Sveika.tv laidoje viešėjo gydytoja, šiuolaikinės ajurvedinės mitybos specialistė Asta Keturkienė. 

Daugiau žiūrėkite: https://www.alfa.lt/straipsnis/50263273/ajurvedines-mitybos-specialiste-a-keturkiene-pataria-kaip-maitintis-norint-islikti-sveikam
© Alfa.lt 2018 02 13

LRT laidos Stilius vaizdo įrašas

Pora, pakeitusi savo gyvenimą iš esmės, šiandien sveikatinimą skatina netradicinėmis priemonėmis. Asta Keturkienė, gydytoja reanimatologė, mačiusi gęstančius žmonės, prie mirties nepriprato. Jos vyras architektas Vytautas irgi su patirtimi: girtavimas, praradęs pirmą šeima. Žmonės, patyrę sunkumų, patiria ir virsmų. „Gyvenimas – tik vienas ir jo kokybė priklauso nuo daug ko. Ir nereikia kaltinti kitų, viską pasirenkame patys. Tiesa, senovinė išmintis byloja – vyrai degraduoja kai neturi kuo rūpintis, o moterys -kai jos niekam nerūpi“, – tikina pora, įveikusi asmenines krizes, perėjusi sunkias ligas ir stresus bei atvirai pasakojanti kaip įveikti šiuolaikinio gyvenimo klampynę.

Daugiau žiūrėkite: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013680735/stilius-2017-12-09 
© Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. 2017 12 09

Vidinė harmonija: Jausmų laiškai

Vidinė harmonija: Jausmų laiškai

Satvika-2017-raktas 11Kai atleidi, apima palengvėjimas, išnyksta nuoskauda, tarytum akmuo nurieda nuo krūtinės. Lengviau atsikvepi, o prisiminimuose atsiranda vietos švelnumui ir meilei.
Nereikia pykti, skaudintis, negalima nemylėti. Atleiskime savo tėvams net ir tokiu atveju, jeigu jie buvo žiaurus, pikti, neteisūs. Sunku? Gal tai padaryti padės jausmų laiškai,
apie kuriuos pasakoja gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė Asta KETURKIENĖ. Įsiklausykime į jos mintis ir pabandykime patys rašyti jausmų laiškus.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 11 (120) 2017 05 27 – 06 09. Asta Keturkienė: Jausmų laiškai.

Ajurvedinė mityba: atsižvelkime į savo kūno tipą

Raktas_17_2015.inddAjurvedos teigimu, kiekvienas esame skirtingas, todėl organizuodami mitybą turime atsižvelgti į individualius savo organizmo poreikius bei ypatybes. „Ajurvedos tikslas – sveikų žmonių sveikatos palaikymas ir sergančiųjų gydymas. Maistas – tai, kas palaiko sveikatą arba, atvirkščiai, susargdina“, – sako Ajurvedos konsultantė, „Ajurvedos akademijos“ lektorė, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų narė viena pirmųjų osteobalanso metodo taikytojų Lietuvoje, dirbanti vienoje iš Vilniaus reanimacijų bei echoskopuojanti gydytoja Asta KETURKIENĖ. Kartu su vyru ajurvedinių masažų bei sveikos mitybos ir gyvensenos konsultacijų studiją „Satvika“ Vilniuje įkūrusia Asta kalbėjome apie pagrindinius ajurvedinės mitybos principus, tris kūno konstitucijas ir jų skirtybes, kuriomis remiantis rekomenduojama rinktis tai, ką valgome ir kaip gyvename.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 17 (74) 2015 08 15-28. Asta Keturkienė: Ajurvedinė mityba: atsižvelkime į savo kūno tipą.

Ajurveda – mokslas apie džiaugsmingą gyvenimą

Raktas_19_2014.inddŠiandien jau daugeliui sveikata ir gyvenimo kokybe besirūpinančių lietuvių pažįstama Ajurveda dažnai suprantama klaidingai. Siekdami išvengti nesusipratimų, išsiaiškinkime, kas gi yra Ajurveda, kokie pagrindiniai šios gyvenimo būdo ir gydymo sistemos principai bei kaip šias tūkstantmečius gyvuojančias ir praktiškai taikomas žinias pritaikyti kasdienybėje.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 19 (50) 2014 09 13-26. Asta Keturkiene ir Vytautas Keturka: Ajurveda – mokslas apie džiaugsmingą gyvenimą.

 

Kaip ilgai išlikti jaunam ir sveikam?

Laidoje viešės sveikos mitybos ir ajurvedos konsultantė, Gyvybės rato asociacijos prezidentė, ajurvedinių masažų studijos „Satvika“ vadovė, gydytoja Asta Keturkienė.

Laidą rengia Neringa Prasauskienė

Daugiau klausykite: http://www.ziniuradijas.lt/naujiena/2013/07/06/kaip-ilgai-islikti-jaunam-ir-sveikam/20612
© www.ziniuradijas.lt 2013 07 06

Ajurveda – už mūsų harmoniją ir grožį

Šiauliuose yra grožio namų ar SPA centrų, kuriuose atliekamas ajurvedinis masažas. Bet kas yra ta ajurveda? Pasirodo, ajurveda galima kovoti prieš stresą arba apskritai pradėti naują gyvenimą, kuriame vyrauja harmonija, ramybė, grožis ir sveikata. O grožis – plačiąja prasme: kai ne tik pats sau gali tapti gražus, bet ir visas pasaulis.
Asta Keturkienė – gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, Ajurvedos akademijos dėstytoja, ajurvedinių masažų bei konsultacijų studijos įkūrėja, Sveikatos rūmų narė neseniai viešėjo Šiauliuose ir skaitė paskaitą apie ajurvedinę mitybą ir gyvenseną. Su ja plačiau ir kalbame – kokių tipų žmonės esame, kaip pasiekti gyvenimą be streso ir kaip tapti sveikesniems ne tik kūnu, bet ir siela.

Daugiau skaitykite Ramunės Dambrauskaitės straipsnyje: http://www.snaujienos.lt/naujienos/grozis/40869-ajurveda–u-ms-harmonij-ir-gro
© Šiaulių naujienos. 2015

Osteobalansas

osteobalansasPrieš penkerius metus gydytojo osteopato Igorio AVERJANOVO (48) sukurta osteobalanso metodika žmones gydomi nuo įvairiausių
susirgimų butent remiantis intuicija. Penkiolika metų gydytoju dirbantis Maskvoje, Rusijoje gyvenantis Igoris taip pat yra sertifikuotas natūropatas, Ajurvedos specialistas, jogos treneris bei pratimų sistemos „Teisingas požiūris į stuburą“ mokytojas. Gydytojas ruošia osteobalanso specialistus Rusijoje ir Vokietijoje, o neseniai surinko pirma mokinių kursą ir Lietuvoje, greitu metu planuoja čia atverti holistinio gydymo centro duris. Su juo kalbėjomes apie veiksnius, padedancius išsaugoti
stiprią sveikatą, psichologines ligų priežastis, tinkamą jogos praktiką bei Lietuvoje neseniai pristatytą osteobalanso gydymo techniką.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 15 (72) 2015 07 18-31. Igoris Averjanovas. Osteobalansas – intuicija paremta gydymo sistema.

Kaip gyventi be streso pagal ajurvedą

Ajurvedos specialistės, gydytojos Astos Keturkienės teigimu, norėdami išvengti ar atsikratyti streso, turėtume atkreipti dėmesį į savo kūno sandaros tipą – došą, atitinkamai maitintis bei medituoti. Labai svarbu ir tai, ką mąstome, kaip gebame išsivalyti proto toksinus.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/kaip-gyventi-be-streso-pagal-ajurveda/199306
© Lietuvos žinios. 2015 03 28

Ajurveda nuvedė nauju gyvenimo keliu

Gydytoja Asta Keturkienė ir jos vyras architektas Vytautas Keturka džiaugiasi galėdami daryti tai, kuo labai tiki. Indų sveikatingumo mokslo – ajurvedos – studijos ir žinių taikymas kasdieniame gyvenime paskatinio juos įkurti ajurvedinių masažų bei sveikos mitybos ir gyvensenos studiją.

Romo Jurgaicio TMP000_470

V. ir A.Keturkai įsitikinę, kad norėdami padėti kitiems turi būti švarūs ir kūnu, ir siela.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/ajurveda-nuvede-nauju-gyvenimo-keliu/167063
© Lietuvos žinios. 2013 11 09

Dangaus buhalterija

Asta ir Vytautas Keturkos kažkada dirbo ir gyveno kaip visi, kol jiems proto nesujaukė ajurveda. Dabar pora yra vegetarai, nevartoja jokių kvaišalų bei cheminių vaistų ir savo žiniomis dalijasi su visais, kas tik yra pasiryžę klausytis. Dar daugiau – jie įsikūrė studijoje netoli Seimo rūmų, pavadintoje keistu šiais laikais vardu „Satvika“, kas išvertus reiškia „Dora“.

Daugiau skaitykite: http://valstietis.tv3.lt/Pradzia/Laisvalaikis/Zmones/Dangaus-buhalterija
© Valstietis.lt 2013 11 27

Kaip ginamasi nuo infekcijų pagal ajurvedą

Gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, ajurvedinio sveikatos mokslo žinovė Asta Keturkienė pasakojo, kaip neprarasti gyvybinės energijos, siejamos su imunitetu, ir apsiginti nuo tykančių infekcijų.

A.Keturkienė primena: gyvybinė energija kaupiasi, kai žmogus yra ramybės būsenos.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/kaip-ginamasi-nuo-infekciju-pagal-ajurveda/169060
© Lietuvos žinios. 2013 12 07

Interviu su arjuvedos specialistais Asta ir Vytautu Keturkomis: “ Kartus skonis pirmiau, tada gyvenimas bus saldus“

Apie ajurvedą kalbėjomės su Ajurvedos konsultante, „Ajurvedos akademijos“ lektore, konsultuojančia gydytoja Asta Keturkiene bei ajurvedinių masažų specialistu Vytautu Keturka. Interviu metu išsiaiškinome, kas vis dėlto yra Ajurveda, kokie yra pagrindiniai šio gyvenimo būdo ir gydymo sistemos principai bei kokia pagrindinė Ajurvedinių masažų paskirtis. Gyvenimu besidžiaugiantys sutuoktiniai taip pat pasidalino itin praktiškais patarimais bei receptais, kurie padės išlikti sveikiems ir gyvybingiems.

Daugiau skaitykite: http://www.klaustukai.lt/11374/interviu-arjuvedos-specialistais-vytautu-keturkomis-gyvenimas
© www.klaustukai.lt 2014 10 24

Vegetarės medikės paskaitoje marijampoliečiai sužinojo, kaip būti sveikiems

Vasario 4 –osios vakarą Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje neliko sėdimų laisvų vietų. Toks didelis susidomėjimas klausytojus atvedė į netradicinės medicinos gydytojos vilnietės Astos Keturkienės paskaitą apie sveiką gyvenseną.

Klausytojams dar besirenkant į salę…
Rimos Kazakevičienės nuotraukos
 

Asta Keturkienė (dešinėje) po paskaitos bendravo su marijampoliečiais.

Daugiau skaitykite: http://www.marijampolietis.lt/marijampole-naujienos/sveikata/vegetares-medikes-paskaitoje-marijampolieciai-suzinojo-kaip-buti-sveikiems-12606/
© www.marijampolietis.lt 2015 02 04

Apie Satvikos procedūrą Nasya Karma laidoje “Tobula moteris” nuo 9:29 min

Daugiau žiūrėkite: http://play.tv3.lt/programos/tobula-moteris/449865?autostart=true
© play.tv3.lt 2014 09 27https://lnk.lt/video/ziurek-yra-kaip-yra-558