Straipsniai

Nepulkite pavasarį alinti organizmo išsivalymo dietomis

Pokalbis su Asta Keturkiene.

Organizmo valymas

Nepulkite pavasarį alinti organizmo išsivalymo dietomis! Pokalbis su Asta Keturkiene

Posted by LNK Žinios on 2018 m. Balandis 26 d., Ketvirtadienis

Daugiau žiūrėkite: https://www.facebook.com/328951744177854/videos/357136934692668/
© “Rytas su LNK” www.lnkgo.lt 2018 04 26

Yra, kaip yra

Kiekvienais metais, artėjant vasaros sezonui, didelė dalis žmonių ypatingai susirūpina savo kūno formomis. Jeigu nors kartą gyvenime laikėtes dietos, turbūt žinote, kaip kartais būna sunku pasiekti užsibrėžtų tikslų. Ar pastebėjote, kad vieni lieknėja sparčiai, o kitiems tik vargais negalais pavyksta numesti šiek tiek svorio. Šioje „Yra, kaip yra“ laidoje svečiai pasidalins savo patirtimi ir duos naudingų patarimų, kaip sulieknėti neprarandat gyvenimo džiaugsmo. O svečiai iš Romos atskleis, ką reiškia gyventi „staltiesės ritmu“.

Daugiau žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/visi-video/yra-kaip-yra-17/ziurek-yra-kaip-yra-558
© “Yra, kaip yra” www.lnkgo.lt 2018 04 06

Lieknėju sveikai!

Neretai pavasarį susirūpiname savo kūno svoriu ir ieškome būdų, kaip atsikratyti nereikalingų kilogramų. Tad šįkart laida apie tai, kaip lieknėti sveikai. Ką valgyti? Kada valgyti? Kaip valgyti? Kodėl valgyti?

Atsakymų į šiuos klausimus padeda ieškoti gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, Sveikatos rūmų narė Asta Keturkienė. O ji sako, kad pirma reikia suprasti, ar mums išvis reikia lieknėti. 

Laidą rengia Aušra Jurgauskaitė.

Daugiau klausykite: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/gyvenu-sveikai/liekneju-sveikai?video=1
© www.ziniuradijas.lt 2018 03 31

Ar dietos nėra žalingos ir kaip išsirinkti tinkamą?

Dietos

Ar dietos nėra žalingos ir kaip išsirinkti tinkamą? Pokalbis su Asta Keturkiene, gydytoja, ajurvedos specialiste.Visa laida "Rytas su LNK" www.lnkgo.lt

Posted by LNK Žinios on 2018 m. Kovas 13 d., Antradienis

Daugiau žiūrėkite: https://www.facebook.com/328951744177854/videos/341884026217959/
© “Rytas su LNK” www.lnkgo.lt 2018 03 13

Stebuklingi gydytojos lieknėjimo ir organizmo valymo receptai: produktų rasite namuose

Kai norisi sulieknėti ar išsivalyti organizmą, svarbu atsižvelgti ne tik į tai, ką valgome, bet ir kokius gėrimus ir prieskonius vartojame. Gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos specialistė Asta Keturkienė siūlo tris receptus, padedančius svorį mesti sveikai.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/sveikata/sveikas-kunas/stebuklingi-gydytojos-lieknejimo-ir-organizmo-valymo-receptai-produktu-rasite-namuose.d?id=77371881
© Gabija Kavaliauskaitė, www.delfi.lt 2018 03 08

Šiuolaikinės ir ajurvedinės mitybos derinimas

Sveika.tv laidoje viešėjo gydytoja, šiuolaikinės ajurvedinės mitybos specialistė Asta Keturkienė. 

Daugiau žiūrėkite: https://www.alfa.lt/straipsnis/50263273/ajurvedines-mitybos-specialiste-a-keturkiene-pataria-kaip-maitintis-norint-islikti-sveikam
© Alfa.lt 2018 02 13

LRT laidos Stilius vaizdo įrašas

Pora, pakeitusi savo gyvenimą iš esmės, šiandien sveikatinimą skatina netradicinėmis priemonėmis. Asta Keturkienė, gydytoja reanimatologė, mačiusi gęstančius žmonės, prie mirties nepriprato. Jos vyras architektas Vytautas irgi su patirtimi: girtavimas, praradęs pirmą šeima. Žmonės, patyrę sunkumų, patiria ir virsmų. „Gyvenimas – tik vienas ir jo kokybė priklauso nuo daug ko. Ir nereikia kaltinti kitų, viską pasirenkame patys. Tiesa, senovinė išmintis byloja – vyrai degraduoja kai neturi kuo rūpintis, o moterys -kai jos niekam nerūpi“, – tikina pora, įveikusi asmenines krizes, perėjusi sunkias ligas ir stresus bei atvirai pasakojanti kaip įveikti šiuolaikinio gyvenimo klampynę.

Daugiau žiūrėkite: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013680735/stilius-2017-12-09 
© Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. 2017 12 09

Vidinė harmonija: Jausmų laiškai

Vidinė harmonija: Jausmų laiškai

Satvika-2017-raktas 11Kai atleidi, apima palengvėjimas, išnyksta nuoskauda, tarytum akmuo nurieda nuo krūtinės. Lengviau atsikvepi, o prisiminimuose atsiranda vietos švelnumui ir meilei.
Nereikia pykti, skaudintis, negalima nemylėti. Atleiskime savo tėvams net ir tokiu atveju, jeigu jie buvo žiaurus, pikti, neteisūs. Sunku? Gal tai padaryti padės jausmų laiškai,
apie kuriuos pasakoja gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė Asta KETURKIENĖ. Įsiklausykime į jos mintis ir pabandykime patys rašyti jausmų laiškus.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 11 (120) 2017 05 27 – 06 09. Asta Keturkienė: Jausmų laiškai.

Ajurvedinė mityba: atsižvelkime į savo kūno tipą

Raktas_17_2015.inddAjurvedos teigimu, kiekvienas esame skirtingas, todėl organizuodami mitybą turime atsižvelgti į individualius savo organizmo poreikius bei ypatybes. „Ajurvedos tikslas – sveikų žmonių sveikatos palaikymas ir sergančiųjų gydymas. Maistas – tai, kas palaiko sveikatą arba, atvirkščiai, susargdina“, – sako Ajurvedos konsultantė, „Ajurvedos akademijos“ lektorė, Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų narė viena pirmųjų osteobalanso metodo taikytojų Lietuvoje, dirbanti vienoje iš Vilniaus reanimacijų bei echoskopuojanti gydytoja Asta KETURKIENĖ. Kartu su vyru ajurvedinių masažų bei sveikos mitybos ir gyvensenos konsultacijų studiją „Satvika“ Vilniuje įkūrusia Asta kalbėjome apie pagrindinius ajurvedinės mitybos principus, tris kūno konstitucijas ir jų skirtybes, kuriomis remiantis rekomenduojama rinktis tai, ką valgome ir kaip gyvename.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 17 (74) 2015 08 15-28. Asta Keturkienė: Ajurvedinė mityba: atsižvelkime į savo kūno tipą.

Ajurveda – mokslas apie džiaugsmingą gyvenimą

Raktas_19_2014.inddŠiandien jau daugeliui sveikata ir gyvenimo kokybe besirūpinančių lietuvių pažįstama Ajurveda dažnai suprantama klaidingai. Siekdami išvengti nesusipratimų, išsiaiškinkime, kas gi yra Ajurveda, kokie pagrindiniai šios gyvenimo būdo ir gydymo sistemos principai bei kaip šias tūkstantmečius gyvuojančias ir praktiškai taikomas žinias pritaikyti kasdienybėje.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 19 (50) 2014 09 13-26. Asta Keturkiene ir Vytautas Keturka: Ajurveda – mokslas apie džiaugsmingą gyvenimą.

 

Kaip ilgai išlikti jaunam ir sveikam?

Laidoje viešės sveikos mitybos ir ajurvedos konsultantė, Gyvybės rato asociacijos prezidentė, ajurvedinių masažų studijos „Satvika“ vadovė, gydytoja Asta Keturkienė.

Laidą rengia Neringa Prasauskienė

Daugiau klausykite: http://www.ziniuradijas.lt/naujiena/2013/07/06/kaip-ilgai-islikti-jaunam-ir-sveikam/20612
© www.ziniuradijas.lt 2013 07 06

Ajurveda – už mūsų harmoniją ir grožį

Šiauliuose yra grožio namų ar SPA centrų, kuriuose atliekamas ajurvedinis masažas. Bet kas yra ta ajurveda? Pasirodo, ajurveda galima kovoti prieš stresą arba apskritai pradėti naują gyvenimą, kuriame vyrauja harmonija, ramybė, grožis ir sveikata. O grožis – plačiąja prasme: kai ne tik pats sau gali tapti gražus, bet ir visas pasaulis.
Asta Keturkienė – gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, Ajurvedos akademijos dėstytoja, ajurvedinių masažų bei konsultacijų studijos įkūrėja, Sveikatos rūmų narė neseniai viešėjo Šiauliuose ir skaitė paskaitą apie ajurvedinę mitybą ir gyvenseną. Su ja plačiau ir kalbame – kokių tipų žmonės esame, kaip pasiekti gyvenimą be streso ir kaip tapti sveikesniems ne tik kūnu, bet ir siela.

Daugiau skaitykite Ramunės Dambrauskaitės straipsnyje: http://www.snaujienos.lt/naujienos/grozis/40869-ajurveda–u-ms-harmonij-ir-gro
© Šiaulių naujienos. 2015

Osteobalansas

osteobalansasPrieš penkerius metus gydytojo osteopato Igorio AVERJANOVO (48) sukurta osteobalanso metodika žmones gydomi nuo įvairiausių
susirgimų butent remiantis intuicija. Penkiolika metų gydytoju dirbantis Maskvoje, Rusijoje gyvenantis Igoris taip pat yra sertifikuotas natūropatas, Ajurvedos specialistas, jogos treneris bei pratimų sistemos „Teisingas požiūris į stuburą“ mokytojas. Gydytojas ruošia osteobalanso specialistus Rusijoje ir Vokietijoje, o neseniai surinko pirma mokinių kursą ir Lietuvoje, greitu metu planuoja čia atverti holistinio gydymo centro duris. Su juo kalbėjomes apie veiksnius, padedancius išsaugoti
stiprią sveikatą, psichologines ligų priežastis, tinkamą jogos praktiką bei Lietuvoje neseniai pristatytą osteobalanso gydymo techniką.

Daugiau skaitykite žurnale “Raktas” Nr. 15 (72) 2015 07 18-31. Igoris Averjanovas. Osteobalansas – intuicija paremta gydymo sistema.

Kaip gyventi be streso pagal ajurvedą

Ajurvedos specialistės, gydytojos Astos Keturkienės teigimu, norėdami išvengti ar atsikratyti streso, turėtume atkreipti dėmesį į savo kūno sandaros tipą – došą, atitinkamai maitintis bei medituoti. Labai svarbu ir tai, ką mąstome, kaip gebame išsivalyti proto toksinus.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/kaip-gyventi-be-streso-pagal-ajurveda/199306
© Lietuvos žinios. 2015 03 28

Ajurveda nuvedė nauju gyvenimo keliu

Gydytoja Asta Keturkienė ir jos vyras architektas Vytautas Keturka džiaugiasi galėdami daryti tai, kuo labai tiki. Indų sveikatingumo mokslo – ajurvedos – studijos ir žinių taikymas kasdieniame gyvenime paskatinio juos įkurti ajurvedinių masažų bei sveikos mitybos ir gyvensenos studiją.

Romo Jurgaicio TMP000_470

V. ir A.Keturkai įsitikinę, kad norėdami padėti kitiems turi būti švarūs ir kūnu, ir siela.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/ajurveda-nuvede-nauju-gyvenimo-keliu/167063
© Lietuvos žinios. 2013 11 09

Dangaus buhalterija

Asta ir Vytautas Keturkos kažkada dirbo ir gyveno kaip visi, kol jiems proto nesujaukė ajurveda. Dabar pora yra vegetarai, nevartoja jokių kvaišalų bei cheminių vaistų ir savo žiniomis dalijasi su visais, kas tik yra pasiryžę klausytis. Dar daugiau – jie įsikūrė studijoje netoli Seimo rūmų, pavadintoje keistu šiais laikais vardu „Satvika“, kas išvertus reiškia „Dora“.

Daugiau skaitykite: http://valstietis.tv3.lt/Pradzia/Laisvalaikis/Zmones/Dangaus-buhalterija
© Valstietis.lt 2013 11 27

Kaip ginamasi nuo infekcijų pagal ajurvedą

Gydytoja, sveikos mitybos ir gyvensenos konsultantė, ajurvedinio sveikatos mokslo žinovė Asta Keturkienė pasakojo, kaip neprarasti gyvybinės energijos, siejamos su imunitetu, ir apsiginti nuo tykančių infekcijų.

A.Keturkienė primena: gyvybinė energija kaupiasi, kai žmogus yra ramybės būsenos.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Sveikata/kaip-ginamasi-nuo-infekciju-pagal-ajurveda/169060
© Lietuvos žinios. 2013 12 07

Interviu su arjuvedos specialistais Asta ir Vytautu Keturkomis: “ Kartus skonis pirmiau, tada gyvenimas bus saldus“

Apie ajurvedą kalbėjomės su Ajurvedos konsultante, „Ajurvedos akademijos“ lektore, konsultuojančia gydytoja Asta Keturkiene bei ajurvedinių masažų specialistu Vytautu Keturka. Interviu metu išsiaiškinome, kas vis dėlto yra Ajurveda, kokie yra pagrindiniai šio gyvenimo būdo ir gydymo sistemos principai bei kokia pagrindinė Ajurvedinių masažų paskirtis. Gyvenimu besidžiaugiantys sutuoktiniai taip pat pasidalino itin praktiškais patarimais bei receptais, kurie padės išlikti sveikiems ir gyvybingiems.

Daugiau skaitykite: http://www.klaustukai.lt/11374/interviu-arjuvedos-specialistais-vytautu-keturkomis-gyvenimas
© www.klaustukai.lt 2014 10 24

Vegetarės medikės paskaitoje marijampoliečiai sužinojo, kaip būti sveikiems

Vasario 4 –osios vakarą Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro salėje neliko sėdimų laisvų vietų. Toks didelis susidomėjimas klausytojus atvedė į netradicinės medicinos gydytojos vilnietės Astos Keturkienės paskaitą apie sveiką gyvenseną.

Klausytojams dar besirenkant į salę…
Rimos Kazakevičienės nuotraukos
 

Asta Keturkienė (dešinėje) po paskaitos bendravo su marijampoliečiais.

Daugiau skaitykite: http://www.marijampolietis.lt/marijampole-naujienos/sveikata/vegetares-medikes-paskaitoje-marijampolieciai-suzinojo-kaip-buti-sveikiems-12606/
© www.marijampolietis.lt 2015 02 04

Apie Satvikos procedūrą Nasya Karma laidoje “Tobula moteris” nuo 9:29 min

Daugiau žiūrėkite: http://play.tv3.lt/programos/tobula-moteris/449865?autostart=true
© play.tv3.lt 2014 09 27https://lnk.lt/video/ziurek-yra-kaip-yra-558